Elektroninių pinigų įstaigos (EPĮ) licencija Lietuvoje

Lietuva yra ideali vieta verslininkams ir įmonėms, norinčioms pradėti finansinių paslaugų verslą ir gauti elektroninių pinigų įstaigos licenciją dėl palankiausių kainų ir sąlygų ES.

Mūsų ekspertų komanda gali padėti jums atlikti licencijos gavimo procesą ir suteikti neįkainojamų teisinių ir verslo žinių, užtikrinančių jūsų sėkmę.

Pateikti paraišką EMI licencijai Lietuvoje gauti Pateikti paraišką

Elektroninių pinigų įstaigos licencija Lietuvoje

Elektroninių pinigų įstaigos (EPĮ) licencija - tai Lietuvos banko išduodamas leidimas, leidžiantis įmonei leisti elektroninius pinigus ir laikyti klientų lėšas. Elektroniniai pinigai - tai skaitmeninė piniginės vertės forma, kurią leidžia įgaliotos įstaigos mokėjimo operacijoms atlikti ir kuri gali būti saugoma elektroniniu būdu. Ši licencija reikalinga bet kuriai įmonei, norinčiai teikti įvairias mokėjimo paslaugas, įskaitant, bet neapsiribojant, skaitmenines pinigines, išankstinio mokėjimo korteles ir internetinius mokėjimo vartus Lietuvoje, taip pat kitose ES šalyse.

Dėl palankios šalies reguliavimo aplinkos, veiksmingo licencijavimo proceso ir konkurencingų kainų Lietuva yra patraukli vieta įmonėms, norinčioms patekti į elektroninių pinigų leidimo rinką. Be to, šalies narystė Europos Sąjungoje suteikia elektroninių pinigų licencijų turėtojams galimybę patekti į įvairias rinkas, todėl Lietuva yra idealus centras verslui visame žemyne vykdyti.

Mokėjimo įstaigos ir elektroninių pinigų įstaigos palyginimas

Mokėjimo įstaigos licencija Lietuvoje suteikia įmonėms teisę teikti įvairias finansines paslaugas, kurios yra būtinos tiek įmonėms, tiek fiziniams asmenims. Prieš priimant sprendimą gauti elektroninių pinigų įstaigos licenciją, būtina suprasti, ar būtina elektroninių pinigų įstaigos (EPĮ) licencija, ar pakaktų mokėjimo įstaigos (MPĮ) licencijos. Kad paaiškintumėte šių dviejų licencijų skirtumus, pateikiame trumpą jų palyginimą:

Horizontalus slinkimas
PI EMI
Lietuvos banko mokėjimo sistema (atsiskaitymams eurais SEPA zonoje) Taip Taip
Pinigų perlaidos Taip Taip
Valiutos keitimas Taip Taip
Grynųjų pinigų įnešimas / išėmimas Taip Taip
Mokėjimo inicijavimas Taip Taip
IBAN sąskaitos atidarymas Taip Taip
Debetinių kortelių išdavimas Taip Taip
Elektroninių pinigų leidyba Ne Taip
Kliento lėšų laikymas Ne Taip
Mokėjimo įstaiga (MP) - tai juridinis asmuo, kuris teikia mokėjimo paslaugas, bet neleidžia naudotis elektroniniais pinigais. PI gali teikti šias pagrindines paslaugas:

grynųjų pinigų įnešimas ir išėmimas iš mokėjimo sąskaitos bei susijusios operacijos;

mokėjimo sąskaitos valdymas;

mokėjimo pervedimai ir kredito pervedimai;

debeto kortelių išdavimą ir valdymą;

nuolatiniai įsakymai;

elektroniniai mokėjimai (pvz., naudojant mobiliuosius telefonus ar kitus išmaniuosius įrenginius).

mokėjimo inicijavimo paslaugos;

sąskaitos informacijos paslaugos.

Elektroninių pinigų įstaiga (EPĮ) - tai juridinis asmuo, kuris teikia mokėjimo paslaugas ir leidžia naudotis elektroniniais pinigais. EPI gali teikti visas mokėjimo įstaigoms būdingas paslaugas, tačiau papildomai gali:

leisti ir valdyti elektroninius pinigus;

teikia elektroninės piniginės paslaugas, leidžiančias saugoti ir valdyti elektroninius pinigus;

atlikti valiutos keitimą;

leisti atlikti mokėjimus elektroniniais pinigais.

Pagrindinis skirtumas tarp mokėjimo įstaigų ir elektroninių pinigų įstaigų yra tas, kad EPĮ turi teisę leisti ir valdyti elektroninius pinigus, o mokėjimo įstaigos – ne. Elektroniniai pinigai – tai virtuali mokėjimo priemonė, leidžianti atlikti mokėjimus internetu ar kitose elektroninėse erdvėse ir keičiama į realią valiutą pagal nustatytą kursą.

Abi šias įstaigas reguliuoja Lietuvos bankas ir jos privalo laikytis Europos Sąjungos (ES) teisės aktų, įskaitant Mokėjimo paslaugų direktyvą (PSD2) ir Elektroninių pinigų įstaigų direktyvą (EMD)

.
Jei jūsų verslo modelis nesusijęs su elektroninių pinigų operacijų vykdymu, siūlome susipažinti su PI licencijos gavimo procesu.

Elektroninių pinigų įstaigos licencijos gavimo reikalavimai

Jei planuojate gauti EMI licenciją Lietuvoje, yra tam tikros išankstinės sąlygos, kurias turite įvykdyti, kad galėtumėte gauti licenciją. Mūsų specialistai mielai padės jums atlikti kiekvieną proceso žingsnį, užtikrindami, kad išsamiai suprastumėte reikalavimus ir turėtumėte reikiamų žinių jiems įvykdyti.
PAGRINDINĖS POZICIJOS

Mūsų specialistų komanda gali užimti svarbiausias pareigas, pavyzdžiui, pinigų plovimo ataskaitų pareigūno, kibernetinio saugumo specialisto ir atitikties užtikrinimo pareigūno, taip padėdama jums atitikti teisės aktų reikalavimus.

DOKUMENTAI

Pateikdami paraišką padėsime parengti šiuos dokumentus:

  • paraiška EMI licencijai gauti;
  • pareiškimą apie pradinio kapitalo sumokėjimą;
  • buveinės Lietuvoje nuomos sutarties kopiją;
  • verslo planas;
  • vidinė politika, pvz: pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo politika, rizikos valdymo politika Informacijos saugumo politika ir t. t. (mes jums parengsime visas reikalingas politikas ir dokumentus).
PRADINIO KAPITALO REIKALAVIMAI

Pradinis kapitalas būsimiems EMI licencijų turėtojams yra 350 000 EUR.

SUSITIKIMAS SU LIETUVOS BANKU

Galime padėti organizuoti susitikimą su Lietuvos banku ir suteikti visapusišką teisinę pagalbą viso proceso metu. Mūsų komanda koordinuos ir kartu su jumis dalyvaus susitikime, užtikrindama, kad visi reikalingi dokumentai ir procedūros būtų tvarkingi. Taip pat pateiksime rekomendacijas dėl teisės aktų reikalavimų ir padėsime jums pasirengti susitikimui. Naudodamiesi mūsų parama, galėsite užtikrintai dalyvauti procese ir padidinti savo sėkmės galimybes.

Teikdami teisinio konsultavimo ir projektų analizės paslaugas, mes teikiame visapusišką pagalbą viso proceso metu – nuo pirminės konsultacijos iki licencijos gavimo. Siūlome pagalbą rengiant visas būtinas politikas ir įgyvendinant projektą, kad padėtume jums gauti elektroninių pinigų įstaigos licenciją Lietuvoje laikantis teisės aktų reikalavimų. Mūsų ekspertų komanda padės jums atlikti visą procesą ir užtikrins sėkmingą rezultatą.

Palikite prašymą gauti elektroninių pinigų įstaigos licenciją

Atsiųskite mums užklausą ir mūsų komanda kuo greičiau susisieks su jumis ir pateiks išsamų pasiūlymą dėl elektroninių pinigų įstaigos licencijos gavimo Lietuvoje.

Prašyti pasiūlymo dėl EMI licencijos Lietuvoje Prašyti pasiūlymo

Elektroninių pinigų įstaigos licencijos gavimo procesas

Jei nusprendėte gauti EMI licenciją Lietuvoje, svarbu suprasti esminius licencijavimo proceso etapus. Pagrindiniai etapai yra šie:
Pateikti paraišką

Pirmiausia reikia parengti paraiškos formą ir pateikti ją reguliuojančiajai institucijai – Lietuvos bankui – dėl EPI licencijos išdavimo. Per 5 darbo dienas Priežiūros institucija įvertins, ar paraiška bus priimta nagrinėti.

Paraiškos vertinimas

Jei viskas atlikta tinkamai, priežiūros institucija įvertins paraišką ir pridedamus dokumentus. Jei paraiškoje nebus trūkumų, licencija bus išduota per trumpiausią įmanomą laiką – 3 mėnesius. Jei bus prašoma papildomos informacijos ar dokumentų, nagrinėjimo laikotarpis bus pratęstas.

Licencijos išdavimas arba atsisakymas ją išduoti

Lietuvos banko valdyba, įvertinusi paraišką ir visus patvirtinamuosius dokumentus, peržiūrės informaciją ir priims sprendimą dėl licencijos išdavimo arba atsisakymo ją išduoti.

Elektroninių pinigų įstaigos licencijos gavimo etapai

Norintiems gauti EMI licenciją siūlome visapusišką pagalbą, kad šis procesas būtų lengvesnis ir prieinamesnis. Siekiame supaprastinti licencijavimo procesą, kad galėtumėte sutelkti dėmesį į pagrindinę savo verslo veiklą. Naudodamiesi mūsų pagalba galite būti tikri, kad jūsų paraiška dėl EPI licencijos yra patikimose rankose, ir galėsite pradėti teikti svarbiausias finansines paslaugas tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims Lietuvoje.
1 ETAPAS: STRATEGIJOS KŪRIMAS IR LICENCIJŲ RENGIMAS

3 000 EUR siūlome:

  • 16 valandų Lietuvos advokato teisinės pagalbos;
  • 24 valandų verslo konsultacijas.

5 000 EUR kainą siūlome:

  • 32 valandų Lietuvos advokato teisinę pagalbą;
  • 48 valandų verslo konsultacijas.

Teikiame išsamias verslo konsultacijas, kurių metu mūsų patyrusi komanda ir Lietuvos teisininkai padės Jums pasirengti sėkmingam pirminiam susitikimui su Lietuvos banku.

Mūsų konsultacijų temos apims:

  • išsami jūsų verslo modelio analizė;
  • šalies partnerės, klientų ir lėšų srautų rizikos vertinimas;
  • atitikties Lietuvos teisės aktams įvertinimą;
  • visų reikalingų dokumentų, įskaitant politiką ir licencijavimo reikalavimus, peržiūra;
  • pritaikytas licencijos gavimo žingsnis po žingsnio planas ir strategija;
  • gaukite visą reikiamą informaciją, kad galėtumėte pradėti projektą ir užtikrintai pristatyti savo verslo modelį Lietuvos bankui.
2 ETAPAS: Išankstinis licencijavimas - 20 000 EUR

Šiame etape padėsime jums įsteigti įmonę Lietuvoje ir atlikti visus pasirengimo licencijavimo procesui veiksmus. Padėsime jums:

  • suorganizuoti susitikimą su Lietuvos banku;
  • įregistruoti įmonę;
  • įmonės sąskaitos atidarymą;
  • pradinio kapitalo registravimą;
  • verslo plano parengimas ateinantiems 3-5 metams;
  • sprendimo dėl IT sprendimų, specialistų, biuro nuomos priėmimas;
  • specialistų įdarbinimas.
3 ETAPAS: LICENCIJŲ IŠDAVIMAS - 25 000 EUR

Šiame etape sutvarkysime visus jūsų dokumentų reikalavimus ir jūsų vardu pateiksime paraišką su visa reikiama informacija reguliavimo institucijai peržiūrėti. Jei reguliuotojui kils klausimų, teiksime teisinę pagalbą iki pat sėkmingo licencijos gavimo momento.

Palikite prašymą gauti licenciją

Jei liko klausimų, nedvejodami palikite užklausą ir mūsų specialistai kuo greičiau susisieks su jumis ir suteiks jums informaciją bei pateiks išsamų kainos pasiūlymą dėl elektroninių pinigų įstaigos licencijos gavimo Lietuvoje.

Prašyti pasiūlymo dėl EMI licencijos Lietuvoje Prašyti pasiūlymo

Susisiekite su mumis AČIŪ!

    Bendravimo būdas:

    Privalomas laukelis

    Jūsų paraiška sėkmingai išsiųsta!
    Susisieksime su jumis per kelias darbo valandas.

    Iškilus neatidėliotiniems klausimams, galite susisiekti su mumis telefonu arba el.