Pastaruosius kelerius metus kriptovaliutų pasaulis kilo kaip raketa. Nuo to, kad buvo nišinė rinka, iki tapo buitiniu pavadinimu, ji nuėjo ilgą kelią. Tiesą sakant, ši sparčiai auganti pramonė ir toliau sparčiai augs artimiausioje ateityje. Norėdami ir toliau gauti pelno iš šios augančios rinkos, turėsite gerai išmanyti apskaitos pagrindus. Kaip kriptovaliutų įmonė, turėsite sekti savo finansus taip, kad atitiktų įstatymus. Nors buhalterinės apskaitos paslaugų kriptovaliutų įmonėms yra daug, turėtumėte pasirinkti tinkamą jūsų įmonei ir poreikiams.
Kas yra Apskaita?
Apskaita yra apskaitos procesas, naudojamas finansiniam gyvybingumui nustatyti ir verslo sprendimams priimti. Tai dauguma žmonių galvoja išgirdę žodį „apskaita“. Europos ekonominės erdvės jurisdikcija, labai palaikanti kriptovaliutas ir turinti daug registruotų ir jos teritorijoje veikiančių EPI. Ji taip pat turi stabilius teisės aktus, artimus būsimiems MiCA reglamentų pakeitimams. Terminas: 3 savaitės Idealiai tinka į Europos rinką orientuotiems kriptovaliutų startuoliams, remiantiems eksperimentinius projektus; labai žemi reikalavimai, gana paprastas ir nesudėtingas kriptolicencijos gavimo procesas. Laikas: 3 savaitės Estija, pasaulinė skaitmeninių inovacijų lyderė, buvo pirmoji šalis, įdiegusi kriptovaliutų licencijavimą. Šiais laikais Estijos kriptovaliutų licencijai reikalinga gyva struktūra šalyje su keliais reikalavimais, pavyzdžiui, fizinis biuras ir AML specialistas. Laikas: 8 savaitės
Kripto licencija Europoje
Kriptovaliutų licencija Lietuvoje
Vienkartinis mokestis: 4 100 EURKripto licencija Čekijoje
Krantė: 1 500 EURKriptovaliutų licencija Estijoje
Krantė: 15 000 EUR
Tradicinė apskaita prieš kriptografinę apskaitą
Jūsų finansų stebėjimo būdas skirsis priklausomai nuo jūsų pramonės. Pavyzdžiui, apskaitos įmonė, dirbanti su legaliu kanapių verslu, greičiausiai turės kitokius finansinius įrašus nei kelionių užsakymo svetainė. Tačiau daugelis šių dviejų skirtingų apskaitos praktikų principų yra vienodi.
Tradicinė apskaita.
Šiose dviejose apskaitos praktikose pagrindiniai principai, užtikrinantys, kad laikysitės įstatymų, yra vienodi. Tiksliai fiksuosite savo finansines operacijas, tvarkysite tinkamą apskaitos knygą ir pateiksite savo finansinius duomenis reguliavimo institucijoms. Iš esmės atliksite pagrindinius savo verslo atitikties principus.
Kripto apskaita.
Taip pat turėtumėte nepamiršti, kad nors ir naudojate kriptovaliutas savo įmonės operacijoms, vis tiek turite laikytis tam tikrų apskaitos gairių. Tai apima tikslų finansinių operacijų registravimą, tinkamo apskaitos vedimą ir finansinių duomenų pateikimą reguliavimo institucijoms. Tiesiog užuot naudoję dolerius ar eurus, stebėsite savo kriptovaliutų operacijas.
Kaip registruoti finansines operacijas
Yra daug būdų registruoti savo finansines operacijas, tačiau didžiausią sėkmę pasieksite, jei atsižvelgsite į šiuos dalykus:
- Užrašykite visas savo gaunamas ir išeinančias operacijas.
- Būtinai pažymėkite visas savo operacijas kaip „grynaisiais pinigais“ arba „susijusia šalimi“.
- Dokumentuokite visas savo išlaidas, tokias kaip pirkimas grynaisiais, darbuotojų atlyginimai ir akcijų įsigijimas.
- Tvarkykite tinkamas visų savo operacijų apskaitos knygas.
- Praneškite savo finansinius duomenis reguliavimo institucijoms.
- Stebėkite savo finansinius įrašus naudodami apskaitos programinę įrangą.
Kaip subalansuoti savo sąskaitą
Augant jūsų verslui, augs ir pinigų srautų poreikiai. Kai jūsų einamojoje sąskaitoje nėra reikiamų lėšų sąskaitoms apmokėti, sakoma, kad turite „neigiamą pinigų srautą“. Turėtumėte turėti čekių knygelę, kaip ir įprastos įmonės, kad galėtumėte stebėti savo pinigų srautus.
Yra keletas dalykų, kuriuos turėtumėte sekti paskyroje:
- Jūsų dabartinis grynųjų pinigų likutis.
- Jūsų bendras mėnesinis pinigų srautas.
- Jūsų mėnesinės sąskaitos ir mokėjimai.
- Jūsų mėnesinis grynasis pelnas/nuostolis.
- Jūsų mėnesinis skolos grąžinimo grafikas.
Jei Jums reikalinga bendrojo pobūdžio konsultacija arba kompleksinė paslauga korporatyvinės teisės srityje, kreipkitės į mus! Atsakymą pateiksime per vieną darbo dieną arba dar greičiau.