Verslo pasaulyje ne paslaptis, kad yra tūkstančiai skirtingų įmonių tipų. Yra mažų vietinių firmų, pasaulinių korporacijų ir visko tarp jų. Vienintelė konstanta yra ta, kad visos šios įmonės egzistuoja tam, kad pasiektų tam tikrą tikslą arba patenkintų konkretų poreikį. Tai reiškia, kad prieš planuojant verslą Lietuvoje svarbu suprasti, kokio tipo įmonė esate. Šis straipsnis padės suprasti jūsų galimybes atidaryti įmonę Lietuvoje, taip pat įvairių tipų verslus, su kuriais susidursite kelyje.

Kas yra Įmonė?

Bendrovė yra juridinis asmuo, formaliai įsteigtas dviejų ar daugiau fizinių ar juridinių asmenų, turinčių bendrą tikslą arba turintis įstatinį kapitalą ir valdybą. Bendrovės procesui vadovauja valdyba ir bendrovės nariai. Pagrindinė įmonės funkcija – didinti pelną ir kurti darbo vietas.

Įmonė turi juridinio asmens statusą, tai reiškia, kad ji gali sudaryti sutartis, turėti nuosavybę, kelti teisinį ginčą. Norint steigti įmonę, būtini tam tikri reikalavimai. Vienas iš svarbiausių yra tai, kad bendrovės akcininkai turi turėti teisę turėti įmonės akcijas. Tai reiškia, kad jie turi teisę steigti bendrovę turėdami akcijas, o perleisti akcijas turi teisę perleisti įmonę.

Įmonės registracija Europoje

 • Įmonės registracija Estijoje

  Galime per trumpą laiką užregistruoti Jūsų įmonę Estijoje; Jūsų įmonės reputacija bus puiki, o mokesčių tarifai – patraukliai žemi. Savo įmonę galėsite valdyti nuotoliniu būdu iš bet kurios pasaulio vietos.

  Skaityti daugiau
 • Įmonės registracija Lietuvoje

  Teikiame visas įmonių registracijos Lietuvoje paslaugas, įskaitant juridinio adreso suteikimą ir visų reikiamų steigimo dokumentų parengimą.

  Skaityti daugiau
 • Įmonės registracija Čekijoje

  Teikiame visas įmonių registracijos Čekijoje paslaugas, įskaitant juridinio adreso suteikimą ir visų reikiamų steigimo dokumentų parengimą.

  Skaityti daugiau

Limited Company

Įmonė, įsteigta konkrečiam tikslui, pavyzdžiui, parduoti valdiklius vietiniams klientams. Tokio tipo įmonėms neleidžiama užsiimti kita veikla, pavyzdžiui, gaminti ir/ar parduoti kitus produktus. Užsienio investuotojui leidžiama turėti iki 49% akcinės bendrovės akcijų. Kitas galimas akcinės bendrovės tikslas – įsteigti užsienio įmonės filialą Lietuvoje.

Pagrindiniai akcinės bendrovės privalumai yra jos paprastumas, maža kaina ir tai, kad ji gali būti likviduojama. Pagrindinis akcinės bendrovės trūkumas – negalėjimas plėsti veiklos.

Uždaroji akcinė bendrovė

Uždaroji akcinė bendrovė (toliau – uždaroji bendrovė) yra labiausiai paplitusi įmonių rūšis Lietuvoje. Tai juridinis asmuo, kurį gali sudaryti du ar daugiau fizinių ar juridinių asmenų, tačiau tik vienam iš jų (bendrovės „organizatoriui“) gali priklausyti akcijos. Privačios bendrovės akcijos gali būti paprastosios arba privilegijuotosios, atsižvelgiant į jų pobūdį. Uždarosios akcinės bendrovės akcijos gali būti laikomos atskirai arba kaip investicinio fondo, kolektyvinio investavimo fondo ar investicinio fondo dalis. Uždarosios akcinės bendrovės akcijos turi būti vardinės ir apskritai negali būti perleistos be aiškaus raštiško savininko leidimo.

Akcinė bendrovė

Akcinę bendrovę sudaro vienas ar keli fiziniai ar juridiniai asmenys. Jis gali būti sudarytas pagal bet kurios šalies įstatymus, tačiau turi būti įregistruotas jos sudarymo šalyje. Akcinė bendrovė gali būti steigiama bet kokiam teisėtam tikslui.

Akcinė bendrovė gali išleisti akcijas, kuriomis prekiaujama biržoje. Akcinė bendrovė taip pat gali išleisti obligacijas, kurios garantuoja grąžą iš bendrovės pelno. Akcinės bendrovės naudingos ir užsienio investuotojams, nes akcijas galima laisvai įsigyti ir parduoti.

Privati ​​kompanija

Privačią įmonę sudaro vienas ar keli fiziniai asmenys. Kitaip nei akcinė bendrovė, uždaroji bendrovė gali būti steigiama bet kokiam tikslui. Privačios įmonės steigiamos bet kokiai teisėtai veiklai vykdyti. Privati įmonė turi turėti bent vieną akcininką, o privačios bendrovės akcijos negali būti perleistos be jų savininko leidimo. Privati bendrovė taip pat gali būti steigiama kaip ribotos atsakomybės bendrovė arba akcinė bendrovė.

Investicinė bendrovė

Investicinė bendrovė yra finansų įstaiga, teikianti investicinius fondus. Investicinė bendrovė gali būti akcinė bendrovė arba privati bendrovė. Investicinės bendrovės siūlo įvairius investicinius produktus, įskaitant akcijas, obligacijas ir kt. Investicinėms bendrovėms leidžiama vykdyti veiklą tik toje šalyje, kurioje jos yra įregistruotos.

Investicinio fondo bendrovė

Investiciniai fondai – tai finansinės institucijos, siūlančios bendrovės akcijas, kurios teikia vieną investicinį produktą. Investiciniai fondai turi įvairių investicinių produktų, įskaitant akcijas, obligacijas, auksą, naftą ir kt. Investiciniams fondams leidžiama vykdyti veiklą tik toje šalyje, kurioje jie yra įregistruoti.

Klubai ir asociacijos

Klubas ar asociacija yra ne pelno siekianti organizacija, kurią sudaro vienas ar keli fiziniai ar juridiniai asmenys. Svarbiausia prisiminti apie klubą ar asociaciją, kad jis yra įkurtas teisėtam tikslui. Asociacijos ir klubai taip pat turi turėti Vyriausybės patvirtintus įstatus ir įstatus.

Išvada

Įmonę Lietuvoje galite atidaryti įvairiems tikslams. Nuo uždarosios akcinės bendrovės iki investicinių fondų bendrovės yra daug įvairių įmonių, kurios atitiktų jūsų poreikius. Atminkite, kad jūsų pasirinktas įmonės tipas turės didelės įtakos jūsų verslui, todėl prieš rinkdamiesi įmonės tipą savo įmonei būtinai pasidomėkite.

Pasikonsultuoti

Jei Jums reikalinga bendrojo pobūdžio konsultacija arba kompleksinė paslauga korporatyvinės teisės srityje, kreipkitės į mus! Atsakymą pateiksime per vieną darbo dieną arba dar greičiau.