Pastaruosius kelerius metus kriptovaliutų pasaulis kilo kaip raketa. Nuo to, kad buvo nišinė rinka, iki tapo buitiniu pavadinimu, ji nuėjo ilgą kelią. Tiesą sakant, ši sparčiai auganti pramonė ir toliau sparčiai augs artimiausioje ateityje. Norėdami ir toliau gauti pelno iš šios augančios rinkos, turėsite gerai išmanyti apskaitos pagrindus. Kaip kriptovaliutų įmonė, turėsite sekti savo finansus taip, kad atitiktų įstatymus. Nors buhalterinės apskaitos paslaugų kriptovaliutų įmonėms yra daug, turėtumėte pasirinkti tinkamą jūsų įmonei ir poreikiams.

Kas yra Apskaita?

Apskaita yra apskaitos procesas, naudojamas finansiniam gyvybingumui nustatyti ir verslo sprendimams priimti. Tai dauguma žmonių galvoja išgirdę žodį „apskaita“.

Kripto licencija Europoje

 • Kriptovaliutų licencija Lietuvoje

  Įmonės registracija ir kripto licencijos gavimas Lietuvoje „iki rakto“ per 30 dienų.
  Suteikiame garantiją ir įtvirtiname ją sutartimi!

  Skaityti daugiau
 • Kripto licencija Čekijoje

  Įmonės registracija ir kripto licencijos gavimas Čekijoje „iki rakto“ per 30 dienų.
  Suteikiame garantiją ir įtvirtiname ją sutartimi!

  Skaityti daugiau
 • Kriptovaliutų licencija Estijoje

  Mes teikiame kriptovaliutų licencijavimo paslaugas Estijoje, kur kriptovaliutų įmonės veikia visiškai laikydamosi įstatymų.

  Skaityti daugiau

Tradicinė apskaita prieš kriptografinę apskaitą

Jūsų finansų stebėjimo būdas skirsis priklausomai nuo jūsų pramonės. Pavyzdžiui, apskaitos įmonė, dirbanti su legaliu kanapių verslu, greičiausiai turės kitokius finansinius įrašus nei kelionių užsakymo svetainė. Tačiau daugelis šių dviejų skirtingų apskaitos praktikų principų yra vienodi.

Tradicinė apskaita.

Šiose dviejose apskaitos praktikose pagrindiniai principai, užtikrinantys, kad laikysitės įstatymų, yra vienodi. Tiksliai fiksuosite savo finansines operacijas, tvarkysite tinkamą apskaitos knygą ir pateiksite savo finansinius duomenis reguliavimo institucijoms. Iš esmės atliksite pagrindinius savo verslo atitikties principus.

Kripto apskaita.

Taip pat turėtumėte nepamiršti, kad nors ir naudojate kriptovaliutas savo įmonės operacijoms, vis tiek turite laikytis tam tikrų apskaitos gairių. Tai apima tikslų finansinių operacijų registravimą, tinkamo apskaitos vedimą ir finansinių duomenų pateikimą reguliavimo institucijoms. Tiesiog užuot naudoję dolerius ar eurus, stebėsite savo kriptovaliutų operacijas.

Kaip registruoti finansines operacijas

Yra daug būdų registruoti savo finansines operacijas, tačiau didžiausią sėkmę pasieksite, jei atsižvelgsite į šiuos dalykus:

 • Užrašykite visas savo gaunamas ir išeinančias operacijas.
 • Būtinai pažymėkite visas savo operacijas kaip „grynaisiais pinigais“ arba „susijusia šalimi“.
 • Dokumentuokite visas savo išlaidas, tokias kaip pirkimas grynaisiais, darbuotojų atlyginimai ir akcijų įsigijimas.
 • Tvarkykite tinkamas visų savo operacijų apskaitos knygas.
 • Praneškite savo finansinius duomenis reguliavimo institucijoms.
 • Stebėkite savo finansinius įrašus naudodami apskaitos programinę įrangą.

Kaip subalansuoti savo sąskaitą

Augant jūsų verslui, augs ir pinigų srautų poreikiai. Kai jūsų einamojoje sąskaitoje nėra reikiamų lėšų sąskaitoms apmokėti, sakoma, kad turite „neigiamą pinigų srautą“. Turėtumėte turėti čekių knygelę, kaip ir įprastos įmonės, kad galėtumėte stebėti savo pinigų srautus.

Yra keletas dalykų, kuriuos turėtumėte sekti paskyroje:

 • Jūsų dabartinis grynųjų pinigų likutis.
 • Jūsų bendras mėnesinis pinigų srautas.
 • Jūsų mėnesinės sąskaitos ir mokėjimai.
 • Jūsų mėnesinis grynasis pelnas/nuostolis.
 • Jūsų mėnesinis skolos grąžinimo grafikas.

 

Pasikonsultuoti

Jei Jums reikalinga bendrojo pobūdžio konsultacija arba kompleksinė paslauga korporatyvinės teisės srityje, kreipkitės į mus! Atsakymą pateiksime per vieną darbo dieną arba dar greičiau.