Lietuvos kriptovaliutų pramonė sparčiai auga. Per pastaruosius kelerius metus susidomėjimas kriptovaliutomis išaugo, ypač po to, kai skaitmeninio turto kainos smarkiai išaugo.

Dėl šio padidėjusio susidomėjimo kriptovaliutų pramonė tapo griežčiau reguliuojama.

Dabar labai svarbu, kad verslo savininkai ir kriptovaliutų entuziastai suprastų pramonės atitikties reikalavimus.

Atitikties pareigūnas yra specializuotas buhalteris, kuriam pavesta registruoti įmonės finansines operacijas ir atskaitomybės reikalavimus. Šiame straipsnyje apžvelgsime atitikties pareigūno vaidmenį, jų pareigas.

Kas yra atitikties pareigūnas?

Atitikties pareigūnas yra profesionalus buhalteris, kuris užtikrina įmonės tikslų ir apskaitos politikos suderinamumą. Atitikties pareigūno pareigos yra prižiūrėti įmonės finansinius ir atskaitomybės aspektus.

Atitikties pareigūno pareigos apima:

 • Dabartinės politikos ir procedūrų įvertinimas, siekiant užtikrinti, kad jos atitiktų įmonės tikslus
 • Gaunamų apskaitos duomenų peržiūra ir įvertinimas
 • Finansinių ataskaitų rengimas ir mokesčių deklaracijų pildymas
 • Užtikrinti, kad visa informacija ir duomenys, įvesti į apskaitos programinę įrangą, atitiktų apskaitos standartus.

Kripto licencija Europoje

 • Kriptovaliutų licencija Lietuvoje

  Europos ekonominės erdvės jurisdikcija, kuri labai palaiko kriptovaliutas, turi daug registruotų EMI ir veikia jos ribose. Jame taip pat yra stabilūs teisės aktai, kurie artėja prie būsimų MiCA taisyklių pakeitimų.

  Laikas: 3 savaitės
  Krantė: 3 500 EUR

  Skaityti daugiau
 • Kripto licencija Čekijoje

  Idealiai tinka į Europos rinką orientuotiems kriptovaliutų startuoliams, remiantiems eksperimentinius projektus; labai žemi reikalavimai, gana paprastas ir nesudėtingas kriptolicencijos gavimo procesas.

  Laikas: 3 savaitės
  Krantė: 1 500 EUR

  Skaityti daugiau
 • Kriptovaliutų licencija Estijoje

  Estija, pasaulinė skaitmeninių inovacijų lyderė, buvo pirmoji šalis, įdiegusi kriptovaliutų licencijavimą. Šiais laikais Estijos kriptovaliutų licencijai reikalinga gyva struktūra šalyje su keliais reikalavimais, pavyzdžiui, fizinis biuras ir AML specialistas.

  Laikas: 8 savaitės
  Krantė: 15 000 EUR

  Skaityti daugiau

Atitikties pareigūno pareigos Lietuvoje

Lietuvoje atitikties pareigūno pareigos labai skiriasi nuo kitų jurisdikcijų. Pavyzdžiui, JAV įmonių sekretoriui pavesta užtikrinti, kad įmonė laikytųsi visų valstijų ir federalinių taisyklių. Lietuvoje pagrindinė atitikties pareigūno pareiga yra įmonių mokesčių ataskaitų teikimas ir deklaravimas.

Atitikties pareigūnai taip pat privalo užtikrinti, kad organizacijos apskaitos politika ir procedūros atitiktų atitinkamus apskaitos standartus. Jie privalo įvertinti visų gaunamų apskaitos duomenų tikslumą, peržiūrėti buhalterinės apskaitos programas ir užtikrinti, kad būtų laikomasi visų apskaitos strategijų ir procedūrų. Atitikties pareigūnai dažnai turi būti sertifikuoti buhalteriai (CPA) arba atestuoti auditoriai.

Kaip susirasti atitikties pareigūną Lietuvoje

Rasti reikalavimus atitinkantį pareigūną Lietuvoje yra gana paprasta. Juk šalyje gyvena daug atestuotų buhalterių.

Norėdami rasti reikalavimus atitinkantį pareigūną Lietuvoje, galite pasinaudoti daugybe išteklių.

 • Asmeniškai
 • Per tinklų grupes
 • Internetiniai katalogai
 • „LinkedIn”
 • Įmonės pramonės tyrinėjimas
 • Užsisakykite vadovo parinkimo paslaugą AdamSmith įmonėje
Pasikonsultuoti

Jei Jums reikalinga bendrojo pobūdžio konsultacija arba kompleksinė paslauga korporatyvinės teisės srityje, kreipkitės į mus! Atsakymą pateiksime per vieną darbo dieną arba dar greičiau.