Finansų sektorius (FS) yra vienas inovatyviausių ir technologiškai pažangiausių sektorių. Kartu tai yra viena pažeidžiamiausių ir kibernetinių atakų labiausiai paveiktų. Todėl FS sektoriuje reikia įdiegti griežtą kibernetinio saugumo kontrolę. Finansų sektoriaus ISO (FC-IS) yra tarptautinis standartas, skirtas valdyti kibernetinių atakų finansų sektoriuje riziką. Tai vienas iš šešių FS standartų. Šiame straipsnyje pateikiami keli pagrindiniai aspektai, susiję su FC-IS Lietuvoje.

Kas yra finansinis atitikimas?

Finansinis atitikimas reiškia įsipareigojimą laikytis valstybės, finansų institucijų ir reguliavimo institucijų nustatytų taisyklių ir nuostatų. Verslo kontekste tai dažnai siejama su reikalavimu laikytis tam tikrų norminių aktų ir įstatymų, užtikrinančių saugų ir patikimą verslo veiklą. Norint išlaikyti organizacijos licenciją veikti konkrečioje jurisdikcijoje, būtina laikytis valstijos ir federalinių įstatymų ir taisyklių.

Kripto licencija Europoje

 • Kriptovaliutų licencija Lietuvoje

  Įmonės registracija ir kripto licencijos gavimas Lietuvoje „iki rakto“ per 30 dienų.
  Suteikiame garantiją ir įtvirtiname ją sutartimi!

  Skaityti daugiau
 • Kripto licencija Čekijoje

  Įmonės registracija ir kripto licencijos gavimas Čekijoje „iki rakto“ per 30 dienų.
  Suteikiame garantiją ir įtvirtiname ją sutartimi!

  Skaityti daugiau
 • Kriptovaliutų licencija Estijoje

  Mes teikiame kriptovaliutų licencijavimo paslaugas Estijoje, kur kriptovaliutų įmonės veikia visiškai laikydamosi įstatymų.

  Skaityti daugiau

Kas yra finansinių nusikaltimų rizika?

Finansinių nusikaltimų rizika – tai galimybė, kad finansinėmis paslaugomis bus piktnaudžiaujama kitais tikslais, nei numatė vartotojai. Nors finansinių nusikaltimų rizikos samprata nėra nauja, tačiau dėl spartaus skaitmeninių technologijų vystymosi, elektroninių nusikaltimų raidos ir didėjančio kibernetinio saugumo svarbos suvokimo ji sulaukia iš naujo dėmesio.

FCIS Lietuvoje

Lietuva šiuo metu rengia FCIS įgyvendinimo planą. Už FC-IS įgyvendinimą atsako Lietuvos finansų ministerija ir Nacionalinė finansų ir draudimo paslaugų komisija, bendradarbiaudamos su Lietuvos finansų sektoriaus standartų kūrimo organizacija ir Nacionaline informacinių sistemų komisija.

Įvedus FC-IS Lietuvoje, visose finansinėse įstaigose bus reikalaujama turėti standartą atitinkančią kibernetinio saugumo valdymo sistemą. Kibernetinio saugumo valdymo sistema bus reikalinga visoms finansų įstaigoms, kurios galėtų įrodyti, kad jos atitinka standartą. Kibernetinio saugumo valdymo sistemos bus naudojamos saugumo audito sekai sukurti, pagal kurią bus galima atsekti kibernetines atakas ir nustatyti už jas atsakingas šalis.

Pasikonsultuoti

Jei Jums reikalinga bendrojo pobūdžio konsultacija arba kompleksinė paslauga korporatyvinės teisės srityje, kreipkitės į mus! Atsakymą pateiksime per vieną darbo dieną arba dar greičiau.