Lietuvoje įmonės gali gauti dviejų tipų mokėjimo sistemos licencijas: PSP (mokėjimo paslaugų teikėjo) ir EMI (elektroninių pinigų įstaigos) licencijas.

EMI licencija, skirtingai nei PSP licencija, turi daugiau funkcijų ir yra brangesnė. Tačiau, turėdami PSP arba EMI licenciją, galite lengvai ir paprastai vykdyti veiklą visoje Europos Sąjungoje.

XXI amžiaus pinigai

Elektroniniai pinigai – tai piniginė vertė, kurios informacija saugoma įmonės serveryje arba elektroninėje laikmenoje. Elektroniniais pinigais galima atsiskaityti su trečiosiomis šalimis arba mokėti už prekes ar paslaugas.

Galima sakyti, kad elektroninės piniginės vertybės turi tokią pačią vertę kaip ir tikri pinigai, o pagrindinis skirtumas yra tik tas, kad dėl egzistavimo elektroninėje sistemoje jos neturi apčiuopiamos formos.

Mokėjimo licencijos

  • EMI licencija Lietuvoje

    Lietuvoje suteikiama PSP arba EMI mokėjimo sistemos licencija, kuri, priklausomai nuo pasirinktos licencijos, atveria platų mokėjimo galimybių sąrašą.

    Skaityti daugiau
  • Mokėjimo įstaigos licencija Lietuvoje – PI Europoje

    A Payment institution (PI) license in Lithuania allows you to provide payment services and also make currency exchange to your customers.

    Skaityti daugiau
  • Kripto licencija Europoje (VASP)

    Mūsų ekspertai parinks geriausią jūsų įmonės jurisdikciją Europoje ir padės sukurti kriptovaliutų įmonę jūsų verslui.

    Skaityti daugiau

PSP licencijos

Mokėjimo paslaugų teikėjas, licencija leidžia tokioms bendrovėms apdoroti ir vykdyti mokėjimus internetu.

Šios mokėjimo įmonės tarpininkauja klientams atliekant finansinius mokėjimus, kurie apima mokėjimo operacijų atlikimą, grynųjų pinigų išėmimą arba įnešimą į mokėjimo sąskaitas ir pinigų pervedimą.

Be to, tokios įmonės gali priimti mokėjimus iš trečiųjų šalių, taip pat atlikti ir teikti greitus pervedimus tarp skirtingų finansų įstaigų skirtinguose regionuose.

Dar vienas mokėjimo paslaugų teikėjo licencijos privalumas yra tas, kad ją gavus Lietuvoje, kaip Europos šalyje, suteikiama galimybė teikti paslaugas visoje ES.

Kreipdamiesi dėl PSP licencijos, Lietuvos bankui turite pateikti nemažai patvirtinamųjų dokumentų, mūsų specialistai gali padėti juos parengti ir pateikti.

Be to, būtina turėti įrodymą, kad PSP licencijai gauti reikalingas įstatinis kapitalas yra 125 000 eurų.

Svarbu žinoti, kad visos lėšos gaunamos teisėtai, o tai turi būti patvirtinta dokumentais.

EMI licencijos

Elektroninių pinigų įstaiga, licencija suteikia visus įgaliojimus atidaryti elektronines pinigines ir kitas mokėjimo priemones klientų lėšoms saugoti, taip pat leisti elektronines valiutas.

Gavę šią licenciją įgyjate galimybę teikti įvairias mokėjimo paslaugas savo klientams ir kurti bei valdyti mokėjimo sistemas.

Be to, galėsite teikti papildomas paslaugas, susijusias su elektroninėmis valiutomis, ir teikti paslaugas, tiesiogiai nesusijusias su šiais elektroniniais pinigais.

Taigi, jei norite įregistruoti elektroninių pinigų verslą arba įsteigti mokėjimo paslaugų įmonę, turėsite pateikti paraišką šiai EMI licencijai gauti.

Pirmoji būtina sąlyga EMI licencijai gauti – įmonės įregistravimas Lietuvoje.

Be to, turite turėti įrodymą apie reikiamą įstatinį kapitalą, kuris prasideda nuo 350 000 eurų.

Kartu su tuo Lietuvos bankui taip pat turite pateikti nemažai dokumentų, tarp kurių yra notaro patvirtinta įstatų kopija, steigimo sutartis, įmonės planas ir daug kitų patvirtinamųjų duomenų, kuriuos parengti ir pateikti jums padės mūsų ekspertai.

Apibendrinant:

Mokėjimo sistemos licencijos gavimas, kaip mokėjimo paslaugų teikėjo ir EMI, Lietuvoje yra gana paklausus dėl daugelio privalumų, palyginti su kitomis ES šalimis. Pirmiausia didžiulis privalumas yra licencijų gavimo greitis Lietuvoje, palyginti su kitomis ES šalimis.

Pasikonsultuoti

Jei Jums reikalinga bendrojo pobūdžio konsultacija arba kompleksinė paslauga korporatyvinės teisės srityje, kreipkitės į mus! Atsakymą pateiksime per vieną darbo dieną arba dar greičiau.