Lietuva yra patogi jurisdikcija gauti kriptovaliutų licenciją, kuri galios Europos teritorijoje, taip pat tinkama kriptovaliutų projektams ir fintech verslams diegti ir toliau vykdyti veiklą, kurioje palanki aplinka produktyviausiai dera su paprasta ir skaidria teisine sistema. Pagrindiniai privalumai renkantis kripto licenciją Lietuvoje yra santykinai paprasta šios veiklos licencijavimo procedūra, taip pat gana trumpas leidimo dirbti su kriptovaliutų turtu gavimo laikas ir nedidelės išlaidos.
Todėl Lietuva išsiskiria iš kitų šalių:
Reguliacinis aiškumas - Lietuva sukūrė teisinę sistemą, kuri ne tik palaiko kriptovaliutą, bet ir užtikrina, kad įmonės laikytųsi tarptautinių kovos su pinigų plovimu (AML) ir kovos su terorizmo finansavimu (CTF) standartų. Toks aiškumas padeda įmonėms išvengti reguliavimo neapibrėžtumo, kuris gali trukdyti augti kitose jurisdikcijose. Dabartinė reguliavimo institucija yra Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) arba Finansinių Nusikaltimų Tyrimo Tarnyba (FNTT).
Prieiga į Europos rinką - Lietuvos kriptografijos licencija suteikia įmonėms prieigą prie visos ES rinkos, todėl jūsų įmonė gali sklandžiai veikti tarpvalstybiniu mastu, nereikalaudama papildomo licencijavimo kitose valstybėse narėse. Be to, Lietuvos įmonės gali teikti paslaugas ir už Europos ekonominės erdvės (EEE) ribų.
Palanki mokestinė aplinka - Lietuvoje sukurta kriptovaliutų verslui palanki mokesčių sistema, kurioje taikomos mokesčių lengvatos mažosioms įmonėms ir palankūs tarifai dividendams bei pelnui, todėl pradedantiesiems verslininkams lengviau augti be didelės finansinės naštos. Įmonėms, dirbančioms su virtualiu turtu, nereikia registruotis PVM mokėtojo kodu, o tai gerokai palengvina apskaitą
.
Technologijų išmananti ekosistema - Didėjant technologijų talentų ir blokų grandinės kūrėjų skaičiui, Lietuva tapo kriptovaliutų inovacijų centru. Jos gyvybinga bendruomenė klesti bendradarbiaudama su startuoliais, technologijų įmonėmis ir akademinėmis institucijomis. Remiama palankios vyriausybės politikos ir stiprios skaitmeninės infrastruktūros, Lietuva pritraukia tiek vietos, tiek tarptautines kriptovaliutų įmones, siekiančias kurti ir plėsti blokų grandinės sprendimus.
Norint gauti licenciją Lietuvoje registruotos įmonės vardu, būtina parengti ir pateikti paraišką pagal priežiūros institucijos reikalavimus, parengti ir įgyvendinti kovos su pinigų plovimu politiką, paskirti pinigų plovimo prevencijos specialistą arba AML specialistą, kuris operatyviai keistųsi informacija ir teiktų priežiūros institucijai pranešimus apie įtartinus sandorius.
Dėl palyginti lengvos ir lanksčios Lietuvos reguliatoriaus FKIS politikos, taip pat paprastos ir suprantamos kriptovaliutų srities teisinės sistemos ir reguliavimo, mūsų klientai gali būti 99,9 % tikri, kad sėkmingai gaus Lietuvos licenciją.
Kriptovaliutų verslui pradėti Lietuvoje siūloma gauti dviejų rūšių kriptovaliutų licencijas:
Rekomenduojame klientams iš karto įsigyti abiejų tipų licencijas, nes tai nesukelia jokių papildomų išlaidų, tačiau gerokai išplečia potencialių galimybių spektrą.