Lietuva jau seniai yra kriptovaliutų ir blokų grandinės technologijų centras. Šioje šalyje yra pirmoji kriptovaliutų birža Rytų Europoje, todėl jau kurį laiką jai teko grumtis su šios naujos technologijos pasekmėmis. Tiesą sakant, Lietuvos vyriausybė nuo pat pradžių ėmėsi veiksmų, kad sureguliuotų šią naują pramonės šaką, tam priimdama mokesčių įstatymus. Šiame straipsnyje apžvelgsime kriptovaliutų apmokestinimo įstatymus Lietuvoje, taip pat jų pasekmes ten dirbantiems gyventojams.

Kas yra kriptovaliutų apmokestinimas?

Kriptovaliutų apmokestinimas yra kriptovaliutų pardavimo mokesčio apskaičiavimas, atėmus visas išlaidas, kurios galėjo būti patirtos. Kai kuriuose mokesčių kodeksuose taip pat reikalaujama pranešti apie kriptovaliutų operacijas, o tai gali būti papildoma našta vartotojams.

Kaip kriptovaliutų apmokestinimas veikia Lietuvoje?

Kriptovaliutų apmokestinimas Lietuvoje yra orientuotas į du įstatymus: Pajamų mokesčio įstatymą ir Finansų sistemos apmokestinimo įstatymą. Pajamų mokesčio įstatymas apima visas apmokestinamas pajamas, įskaitant palūkanas, dividendus ir užsienio valiutos keitimą. Šiuo atveju kriptovaliuta laikoma „tauriuoju metalu arba finansiniu turtu“ ir atitinkamai apmokestinama. Finansų sistemos apmokestinimo įstatymas nustato finansinių sandorių apmokestinimo taisykles. Vienas iš apmokestinimo reikalavimų – kriptovaliutos operacijos turi atitikti „tinkamumą“.

Ką reikia žinoti apie kriptovaliutų apmokestinimą Lietuvoje

Investuotojams, vykdantiems verslą naudojant kriptovaliutą Lietuvoje, bus taikomas 15% pelno mokestis. Tai yra ta pati norma, kuri taikoma kitoms verslo pajamoms ir negali būti sumažinta išlaidomis. Kriptovaliutą naudojančios įmonės taip pat turės pateikti mokesčių deklaraciją, įskaitant informaciją apie verslo pajamas, išlaidas ir kitą svarbią informaciją. Pavyzdžiui, jei valdote barą, kuris priima kriptovaliutą, turėsite pranešti apie kriptovaliutų pajamų sumą, kurią gavote iš klientų, kartu su prekių ar paslaugų kaina. Taip pat turėsite įtraukti išsamią informaciją apie visas išlaidas, kurias patyrėte vykdydami savo verslą, pvz., nuomą, komunalines paslaugas ir darbuotojų atlyginimus.

Kokie mokesčiai taikomi kriptovaliutų įmonei Lietuvoje?

  • Mainos paslaugoms PVM netaikomas
  • Dividendų pajamų mokestis – 15 %
  • Iš kriptovaliutų įmonės pelno išskaičiuojamas 15 % mokestis, įmonės, kuriose dirba iki 10 darbuotojų ir kurių metinės bendrosios pajamos nesiekia 300 000 EUR, gali būti apmokestinamos 5 % pelno mokesčio tarifu./li>

Išvada

Lietuva yra viena pirmųjų šalių, apmokestinusių kriptovaliutų sandorius. Nors laikytis šių taisyklių gali būti sunku, verta laikytis, jei planuojate vykdyti verslą šalyje. Jei vykdote verslą, pagrįstą kriptovaliuta, turėsite pateikti mokesčių deklaraciją, pranešti apie pajamas ir išlaidas bei sumokėti pelno mokestį nuo gauto pelno. Vis dar turite klausimų apie kriptovaliutų apmokestinimą? Praneškite mums toliau pateiktuose komentaruose!

Pasikonsultuoti

Jei Jums reikalinga bendrojo pobūdžio konsultacija arba kompleksinė paslauga korporatyvinės teisės srityje, kreipkitės į mus! Atsakymą pateiksime per vieną darbo dieną arba dar greičiau.