Lietuvos vyriausybė ką tik paskelbė, kad planuoja priimti išsamų įstatymą, reglamentuojantį skaitmeninių valiutų naudojimą komerciniams sandoriams. Ši žinia padėjo pagrindą naujam vietos fintech sektoriaus etapui, taip pat į šalį pritraukė nemažai užsienio įmonių.

Siekdama palengvinti naujojo įstatymo priėmimą, šalis taip pat paskelbė, kad priims paraiškas iš skaitmeninių monetų operatorių, norinčių verstis šalyje. Štai viskas, ką reikia žinoti apie KYC/AML procedūrą Lietuvoje veikiančioms kriptovaliutų įmonėms.

Lietuvos vyriausybė svarsto skaitmeninę valiutą komerciniams sandoriams

Lietuvos vyriausybė užsibrėžė tikslą tapti viena palankiausių kriptovaliutų šalių pasaulyje. Sausio mėnesį ji paskelbė, kad rengia išsamų įstatymą, reglamentuojantį skaitmeninių valiutų naudojimą komerciniams sandoriams.

Siekdama palengvinti naujojo įstatymo priėmimą, Vyriausybė paskelbė, kad priims skaitmeninių monetų operatorių, norinčių verstis šalyje, prašymus.

Tikimasi, kad šis žingsnis, kuris bus vykdomas pagal KYC/AML procedūrą, pritrauks daugybę užsienio įmonių, veikiančių šalyje.

Kripto licencija Europoje

 • Kriptovaliutų licencija Lietuvoje

  Įmonės registracija ir kripto licencijos gavimas Lietuvoje „iki rakto“ per 30 dienų.
  Suteikiame garantiją ir įtvirtiname ją sutartimi!

  Skaityti daugiau
 • Kripto licencija Čekijoje

  Įmonės registracija ir kripto licencijos gavimas Čekijoje „iki rakto“ per 30 dienų.
  Suteikiame garantiją ir įtvirtiname ją sutartimi!

  Skaityti daugiau
 • Kriptovaliutų licencija Estijoje

  Mes teikiame kriptovaliutų licencijavimo paslaugas Estijoje, kur kriptovaliutų įmonės veikia visiškai laikydamosi įstatymų.

  Skaityti daugiau

Lietuvos Vyriausybė pradeda KYC/AML procedūrą kriptovaliutų įmonėms

Lietuvos Vyriausybė pradėjo KYC/AML procedūrą kriptovaliutų įmonėms, siekdama palengvinti procesą šalyje veikiančioms užsienio įmonėms. Įmonės, norėdamos veikti šalyje, turės laikytis tam tikrų gairių.

Šios įmonės turės įrodyti savo tapatybę ir verslo veiklą. Jie taip pat turės užsiregistruoti šalies finansinių paslaugų reguliavimo institucijoje „FinCom“. Įmonės taip pat privalo laikytis „pažink savo klientą“ („KYC“) ir kovos su pinigų plovimu („AML“) procedūrų pagal naująjį Baltijos valstybės įstatymą.

Biržai ir brokeriai turės atlikti KYC / AML naujose paskyrose

Norėdamas atidaryti naują sąskaitą kriptovaliutų biržoje ar brokeryje, vartotojas turės atlikti KYC/AML procedūrą. Įmonė privalo patikrinti kliento tapatybę, taip pat patikrinti į sąskaitą patenkančių lėšų šaltinį. Sąskaita turi būti atidaryta mažiausiai tris mėnesius.

Išvada

Lietuvos vyriausybė svarsto įteisinti skaitmeninių valiutų naudojimą komerciniams sandoriams. Atsižvelgdama į tai, vyriausybė paskelbė išsamų įstatymą, reglamentuojantį skaitmeninių valiutų naudojimą komerciniams sandoriams.

Siekdama palengvinti naujojo įstatymo priėmimą, šalis paskelbė, kad priims paraiškas iš skaitmeninių monetų operatorių, norinčių verstis šalyje.

Pasikonsultuoti

Jei Jums reikalinga bendrojo pobūdžio konsultacija arba kompleksinė paslauga korporatyvinės teisės srityje, kreipkitės į mus! Atsakymą pateiksime per vieną darbo dieną arba dar greičiau.