Lietuvos vyriausybė ką tik paskelbė, kad planuoja priimti išsamų įstatymą, reglamentuojantį skaitmeninių valiutų naudojimą komerciniams sandoriams. Ši žinia padėjo pagrindą naujam vietos fintech sektoriaus etapui, taip pat į šalį pritraukė nemažai užsienio įmonių.

Siekdama palengvinti naujojo įstatymo priėmimą, šalis taip pat paskelbė, kad priims paraiškas iš skaitmeninių monetų operatorių, norinčių verstis šalyje. Štai viskas, ką reikia žinoti apie KYC/AML procedūrą Lietuvoje veikiančioms kriptovaliutų įmonėms.

Lietuvos vyriausybė svarsto skaitmeninę valiutą komerciniams sandoriams

Lietuvos vyriausybė užsibrėžė tikslą tapti viena palankiausių kriptovaliutų šalių pasaulyje. Sausio mėnesį ji paskelbė, kad rengia išsamų įstatymą, reglamentuojantį skaitmeninių valiutų naudojimą komerciniams sandoriams.

Siekdama palengvinti naujojo įstatymo priėmimą, Vyriausybė paskelbė, kad priims skaitmeninių monetų operatorių, norinčių verstis šalyje, prašymus.

Tikimasi, kad šis žingsnis, kuris bus vykdomas pagal KYC/AML procedūrą, pritrauks daugybę užsienio įmonių, veikiančių šalyje.

Kripto licencija Europoje

 • Kriptovaliutų licencija Lietuvoje

  Europos ekonominės erdvės jurisdikcija, kuri labai palaiko kriptovaliutas, turi daug registruotų EMI ir veikia jos ribose. Jame taip pat yra stabilūs teisės aktai, kurie artėja prie būsimų MiCA taisyklių pakeitimų.

  Laikas: 3 savaitės
  Krantė: 3 500 EUR

  Skaityti daugiau
 • Kripto licencija Čekijoje

  Idealiai tinka į Europos rinką orientuotiems kriptovaliutų startuoliams, remiantiems eksperimentinius projektus; labai žemi reikalavimai, gana paprastas ir nesudėtingas kriptolicencijos gavimo procesas.

  Laikas: 3 savaitės
  Krantė: 1 500 EUR

  Skaityti daugiau
 • Kriptovaliutų licencija Estijoje

  Estija, pasaulinė skaitmeninių inovacijų lyderė, buvo pirmoji šalis, įdiegusi kriptovaliutų licencijavimą. Šiais laikais Estijos kriptovaliutų licencijai reikalinga gyva struktūra šalyje su keliais reikalavimais, pavyzdžiui, fizinis biuras ir AML specialistas.

  Laikas: 8 savaitės
  Krantė: 15 000 EUR

  Skaityti daugiau

Lietuvos Vyriausybė pradeda KYC/AML procedūrą kriptovaliutų įmonėms

Lietuvos Vyriausybė pradėjo KYC/AML procedūrą kriptovaliutų įmonėms, siekdama palengvinti procesą šalyje veikiančioms užsienio įmonėms. Įmonės, norėdamos veikti šalyje, turės laikytis tam tikrų gairių.

Šios įmonės turės įrodyti savo tapatybę ir verslo veiklą. Jie taip pat turės užsiregistruoti šalies finansinių paslaugų reguliavimo institucijoje „FinCom“. Įmonės taip pat privalo laikytis „pažink savo klientą“ („KYC“) ir kovos su pinigų plovimu („AML“) procedūrų pagal naująjį Baltijos valstybės įstatymą.

Biržai ir brokeriai turės atlikti KYC / AML naujose paskyrose

Norėdamas atidaryti naują sąskaitą kriptovaliutų biržoje ar brokeryje, vartotojas turės atlikti KYC/AML procedūrą. Įmonė privalo patikrinti kliento tapatybę, taip pat patikrinti į sąskaitą patenkančių lėšų šaltinį. Sąskaita turi būti atidaryta mažiausiai tris mėnesius.

Išvada

Lietuvos vyriausybė svarsto įteisinti skaitmeninių valiutų naudojimą komerciniams sandoriams. Atsižvelgdama į tai, vyriausybė paskelbė išsamų įstatymą, reglamentuojantį skaitmeninių valiutų naudojimą komerciniams sandoriams.

Siekdama palengvinti naujojo įstatymo priėmimą, šalis paskelbė, kad priims paraiškas iš skaitmeninių monetų operatorių, norinčių verstis šalyje.

Pasikonsultuoti

Jei Jums reikalinga bendrojo pobūdžio konsultacija arba kompleksinė paslauga korporatyvinės teisės srityje, kreipkitės į mus! Atsakymą pateiksime per vieną darbo dieną arba dar greičiau.